Facet w Aptece

Darmowe leki dla seniorów LISTA, WYKAZ

Nareszcie ukazała się lista darmowych leków dla seniorów po 75 roku życia. Z bezpłatnych leków będzie można skorzystać już od 1 września 2016 roku. Ludzie nadal niedowierzają i dopytują czy na pewno leki będą darmowe. TAK, wreszcie drodzy Państwo po 75 roku życia przestaniecie zostawiać 3/4 renty/emerytury w aptece. Lista prezentuje się bardzo ciekawie,  znajdują się na niej leki często stosowane u starszych, duża szansa że Wasze leki się na niej znajdują.

Lista bezpłatnych leków dla seniorów, którzy ukończyli 75. rok życia i mają prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych znajduje się w Załączniku do Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 19 sierpnia 2016 r.

Zobacz listę darmowych leków dla seniorów (plik pdf do pobrania)

Leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne przysługujące świadczeniobiorcom, o których mowa w art. 43a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581, z późn. zm.1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.