Facet w Aptece

Riposton OPINIE


Farmaceutów opinie o Riposton saszetki? Czy pomoże na kaca? Jaki jest skład preparatu? Święta, Sylwester … czyli czas w którym zainteresowanie tego typu preparatami jest olbrzymie. Postanowiłem w związku z tym przeanalizować reklamowane na szeroką skalę “antidotum na kaca”.

Czy rzeczywiście Riposton wyleczy naszego kaca, czy po zażyciu zalecanej porcji postawi nas na nogi?


Mogę na wstępie powiedzieć, że NIE MA CUDOWNEGO ŚRODKA NA KACA.  Gdyby rzeczywiście ktoś wymyślił innowacyjny preparat, który po zażyciu likwiduje kaca np w 90% – na pewno dostałby od wszystkich imprezowiczów honorowego “Nobla”.
Jaka jest zasada działania szaszetek Riposton? Riposton to preparat elektrolitowy …ten sam typ co Orsalit lub Gastrolit który zaleci Ci lekarz lub farmaceuta w przypadku biegunki, wymiotów w celu uzupełnienie elektrolitów.  Preparat elektrolitowy nawadnia nasz organizm, przywraca równowagę elektrolitową, częściowo wzmacnia nasz odwodniony organizm. Czy pacjent na kacu potrzebuje elektrolitów? Zdecydowanie TAK, alkohol znacząco odwadnia nasz organizm, jeśli imprezowaniu towarzyszą wymioty tym bardziej! Dlatego jeśli odczuwasz kaca – sięgnij po preparat elektrolitowy. Czy warto przepłacać za Riposton?  Według mnie nie… nie różni się on aktywnym składem od innych sporo tańszych ogólnodostępnych elektrolitów.
Co mówią farmaceuci o Riposton?

  • http://pogromcyreklam.blogspot.com/2015/07/riposton-prawdziwa-riposta-na-kaca.html
Na pierwszy rzut oka autorce przypomina test ciążowy;) Słusznie zwraca uwagę, na brak odpowiedniego opisania składu na opakowaniu, natomiast nie da się nie zauważyć sloganu “Riposton alko reset”.  Riposton powinien poprawić nasze samopoczucie… ale czy to wystarczy?

  • http://euceryna.pl/riposton-na-kaca-hit-czy-kit/
Moja faworytka. Pani Euceryna doskonale zobrazowała fenomen Ripostonu. Skład Ripostonu jest prawie identyczny jak skład preparatu Hydronea Citron zalecanego do stosowania u dzieci w przypadku biegunek i wymiotów  również tego samego producenta – Aflofarmu. Tatuś pije saszetkę, dziecko pije saszetkę… o tym samym składzie tylko że tatusia Riposton kosztuje ok 9 zł za 2 saszetki a dziecka Hydronea ok 11 zł za 10 saszetek. Zgadzam się, lekki absurd cenowy…

 

 

Jakie są Wasze opinie o Riposton?

Odpowiedź do artykułu “Riposton OPINIE

  1. Damian Majewski

    Nie wrzucałbym Ripostonu do jednego worka z wymienionymi w artykule produktami. Po pierwsze Riposton jest teraz w tabletkach musujących które zawierają cholinę a ta jak wiadomo wpiera naszą biedną wątrobę a poza tym smak Ripostonu jest o wiele lepszy niż innych środków. Nie jest słony jak większość a pomarańczowy a to mocny argument. Bo przełknąć coś po dobrym melanżu i piciu to nie jest łatwa sprawa aby się nie nie chciało wymiotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.