Facet w Aptece

DaFurag Max? – opinie, cena, dawkowanie

Czy lek DaFurag Max jest mocniejszy od Furaginy? Czy lek sprawdzi się u mężczyzn? Jakie jest dawkowanie? Pacjentów opinie o Dafurag max? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule.

Zapewne trafiliście tutaj po usłyszeniu reklamy jednej z najpopularniejszych substancji dostępnych bez recepty do leczenia zakażeń pęcherza moczowego – furaginy.

Na początek wskazania do stosowania prosto z najpewniejszego źródła – CHPL jednego z leków zawierającego furaginę (proszę nie sugerować się stwierdzeniem “u kobiet” gdyż u mężczyzn też się stosuje z powodzeniem furaginę):

Leczenie niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych w tym nawracających zakażeń układu moczowego u kobiet, wywołanych przez drobnoustroje Escherichia coli.

Czym różni się DaFurag Max od Furaginy na receptę lub UroFuraginy bez recepty?

  • Dawką – w DaFurag MAx jest ona 2x większa. DaFurag Max przykładowo zastosujemy 4x1tabl. a Furaginy czy UroFuraginy 4x2tab.
  • Ceną – Furagina na receptę wychodzi zdecydowanie korzystniej cenowo nawet jeśli trzeba zażywać 2 x więcej tabletek

Więcej istotnych różnic trudno się doszukać…


Ja nie należę do zwolenników kupowania na każde zakażenie pęcherza leków z furaginą…to wbrew pozorom silne leki przeciwbakteryjne. Przy pochopnym stosowaniu wzrasta u Ciebie lekooporność i potem coraz trudniej będzie przebiegać leczenie.  Za bardzo ważne uważam sformułowanie obecne w ulotce leku:

Jeśli po upływie 7-8 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Dawkowanie?

Najczęściej pojawia się w ulotkach leków z furaginą schemat dawkowania:  400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych; w następne dni: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych. Leczenie trwa 7-10 dni.

Farmaceuci w aptece zawsze uczulają, że w celu uzyskania efektu leczniczego należy odbyć pełną kurację! W praktyce oznacza to konieczność zakupu np. 2 opakowań leku i nie jest to chwyt marketingowy lecz profesjonalne podejście do pacjenta.

Uważam, że wprowadzenie DaFurag Max w dawce 100 mg to dobry krok – zdecydowanie wygodniej połknąć 4 niż 8 tabletek dziennie!

DaFurag Max dla mężczyzn?

Oczywiście. Furagina z powodzeniem może być stosowana u mężczyzn. Panowie również doświadczają zakażeń dróg moczowych i nie należy się tego wstydzić a wręcz przeciwnie – szybko reagować!


Jakie są Wasze opinie o DaFurag Max? Zapraszam do mini forum w komentarzach:

3 odpowiedzi do artykułu “DaFurag Max? – opinie, cena, dawkowanie

  1. Wardel

    Brałem Dafurag max i zdecydowanie z czystym sumieniem, i teraz już pęcherzem, mogę powiedzieć, że działa. I cena też spoko. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.